3 kiiret nippi Inforegistri ärivõrgustike kasutamiseks edasijõudnutele

3 nippi Inforegistri vorgustike kasutamiseks

Teinekord on nii, et võime mõnda tööriista kasutada juba aastaid, kuid selle kogu potentsiaal jääb siiski saavutamata. Selleks, et sul oleks Inforegistris olevatest omanike ja ärivõrgustikest rohkem kasu, on Inforegistri müügijuht Raul reastanud oma kolm lemmiknippi võrgustike kasutamiseks – olgu siis vajaduseks kas taustakontroll ja krediidikahju vältimine või hoopis müügi edendamine.Inforegistri võrgustikud - kust leida

Võrgustike nägemiseks otsi Inforegistris ettevõte, mine firma ülevaate lehele ja seejärel kliki vasakul ääres seoste all „Ärivõrgustik” või „Omanike võrgustik”.

1. Võrgustikke on võimalik laiendada

Klõpsates juhatuse liiget ümbritsevas võrgustikus olevatele ettevõtetele, avanevad võrgustikus ka teised seotud isikud ja ettevõtted – seda loomulikult juhul kui neid on. Vaata üle näiteks 10 enda tipp-klienti, klõpsa läbi nende võrgustikud ja avasta uusi müügivõimalusi, leia ühiseid tuttavaid ja väldi kahtlaseid firmasid.

2. Hall värv ärivõrgustikus ei tähenda neutraalsust

Oleme juba harjunud, et Inforegistri võrgustikud töötavad nagu valgusfoor. Punasega üle minnes võib kõrvetada saada, kollasega minnes tuleb kiiresti tegutseda ja rohelisega minnes peab küll ettevaatlik olema, kuid risk on kõvasti väiksem. Kuid kuidas aru saada halli värvi ettevõttest? Õnneks ei pea me selleks suurt uurimistööd algatama – reegel on lihtne: kui ettevõte on võrgustikus halli värvi ja selle maineskoor on 0, siis on tegu kustutatud ettevõttega. Kui aga ettevõtte maineskoor pole 0, siis on tegu tegutseva ettevõttega, mis pole kas kasumlik või mille omakapital on miinuses. Kustutatud ettevõtte pole ilmtingimata pahatahtliku ettevõtja tunnus, kuid aga ära unusta, et maksuvõlad kustuvad koos ettevõtetega …

Maineskoori ja märgiste kohta saad huvi korral pikemalt lugeda siit: „Kuidas kujuneb Inforegistri maineskoor ja mida tähendavad märgised?”

3. Kontrolli, kes on võla taga!Ärivõrgustiku näide

Punast värvi ettevõtted ärivõrgustikes ehk võlglased pole Eesti ärimaastikul kahjuks mingi haruldus. Kui kasutame ärivõrgustikke vaid pinnapealselt, siis võivad problemaatilised tegelased läbi lipsata ja korralikud ettevõtjad kahtluse alla sattuda.

Kui leiad ärivõrgustikust punase ettevõte, kes on võlgu teistele Eesti ettevõtetele, siis ava selle profiililt krediidiraport ning lehekülje lõpust leiad info selle kohta, kes oli juhatuse liige ajal, kui võlad tekkisid. Maksuvõla puhul piisab vaid heita pilk maksuvõla ajalukku ning kontrollida, kas nende tekkimise ajal oli huvipakkuv isik ettevõtte juhatuse liige. Ära unusta ka, et katkendlik joon võrgustikus tähendab, et isik pole enam ettevõttega seotud ning et ettevõtja kogu tegutsemisajalugu on võimalik vaadata juhatuse liikmete profiilidelt.

Head katsetamist!

Inforegistri dünaamilised ärivõrgustikud on nähtavad lepingulistele klientidele. Kui sa veel lepinguline klient pole, siis võta meiega julgesti ühendus ja küsi soodsat kampaaniapakkumist või tutvu pakettidega siin.

FacebookLinkedInTwitterGoogle+

Loe järgmisena