Hommikuseminar „Räägime kõik ära“ avas arendajatele ukse andmete maailma

Meie usume, et kõik ettevõtted saavad suurendada tõhusust läbi hästi korraldatud andmeliidestuse, sest ainult nii on tarkade otsuste tegemiseks vajalik informatsioon alati otsustajate laual.

5. aprillil korraldasime Öpiku majas Inforegistri seminari „Räägime kõik ära“, kus tutvustasime arendajatele ja äritarkvarade haldajatele andmeliidestusega seotud võimalusi. Seminaril andsime edasi enda parimad teadmised ja praktikad andmeliidestuse kasutamiseks äriprotsessides.

Mis on andmeliidestus?

Andmeliidestus võimaldab kasutada äriks vajalikku B2B informatsiooni otse äritarkvaras või mõnes muus rakenduses. Selline informatsiooni kasutus aitab äritarkvarade või muude rakenduste lõppkasutajatel teha reaalajas koheseid äriotsuseid, sest vajalik info on kiiresti kättesaadav.

Seminaril tutvustasime erinevaid andmeliike, mida ettevõtetel on võimalik enda äritegevuse tõhusamaks muutmiseks kasutada ja Krediidiskoori kasutusvõimalusi müügi- ning finantsprotsessides.

Enim kõneainet pakkunud teemad seminarilHommikuseminar andmeliidestuse ja rakendusliidese kohta

Andmete osas oli kõige suurem huvi Inforegistri avaandmete paketi vastu. Avaandmete pakett hõlmab Eesti ettevõtete põhiandmeid, mida pakume läbi rakendusliidese tasuta. Avaandmete pakett koosneb kokku 16 kirjest, mille hulgas on näiteks: ettevõtete kontakt- ja aadressandmed, tegevusvaldkond, KMKR number, registrikood jpm. Aga ka juhatuse liikmete ja võlgadega seotud info vastu oli seminaril osalejatel suur huvi.

Eelpooltoodud andmete kasutamine, otse äritarkvaras või mõnes muus rakenduses hoiab kokku ka aega, sest enam ei ole vaja minna eraldi muudele veebilehtedele informatsiooni otsima. Vaata ka: „Rakendusliidese ja otselinkidega säästad aega, raha ning oma töötajaid”.

Krediidiskoor äritarkvaras aitab prognoosida rahade laekumise tõenäosust

Krediidiskoori kasutamine äritarkvaras või mõnes muus rakenduses oli aga see, mis mitmel osalejal silma särama pani. Krediidiskoor koondab kliendi kohta käiva taustinfo ühte numbrisse ja aitab hinnata rahade laekumise tõenäosust enne ja pärast müügitehingut. Põhimõtteliselt prognoosib Krediidiskoor ettevõtte maksejõuetuse või sundkustutamise tõenäosust järgneva 12 kuu jooksul. Krediidiskoor on parim vahend krediidiotsuste tegemiseks reaalajas ning seda saab edukalt rakendada nii finants- kui ka müügiprotsessides. Krediidiskoor aitab müügiinimestel keskenduda maksejõulistele klientidele, määrata krediidilimiite ja maksetähtaegasid ning finantsinimestele annab ülevaate laekumata arvete seisust riskiklasside järgi.

Liidestamist lihtsustab Register API

Kõiki seminaril tutvustatud andmeliike ja Krediidiskoori on võimalik liidestada enamike äritarkvarade ja muude rakendustega. Inforegistri liidestamine teiste süsteemidega on väga lihtne Register API abil, nagu selles ka seminaril osalejad juba veendusid – tehes juba seminari ajal mitmeid edukaid päringuid Inforegistri süsteemist. Register API kirjelduse leiad aadressilt developers.ir.ee. Rakendusliidese kasutamise võimaluste kohta saad lisaks uurida siit: „REGISTER API toob äriinfo ühest kohast ja seostatult”.

Kui andmeliidestus pakub sulle huvi või soovid lisainfot, siis võta meiega ühendust kontakti lehel.

Artikli esialgne autor on Mario Lõhmus.

FacebookLinkedInTwitter

Loe järgmisena