Kuidas kontrollida ettevõtete taustainfot liikvel olles? IR NOW mobiiliäpp aitab

Oled poest kaupa tellimas või kohtud potentsiaalse kliendi/partneriga kontorist väljas? Isegi kui inimene paistab usaldusväärne ja äri õitsevat, ei tasu tehingu tegemisega tormata. Eestis sundkustutatakse igal aastal maksejõuetuse tõttu tuhandeid ettevõtteid ning selliste firmadega tehinguid sõlmides on väga reaalne oht oma ettemaksust või tellitud kaubast ilma jääda. Seega soovitame enne suuremaid väljaminekuid, tellimusi või müügitehinguid alati firma tausta kontrollida – ja seda olenemata ajast ning kohast.

Just seda vajadust ja soovi silmas pidades – et ettevõtete taustainfo kontrollimine oleks võimalik ka liikvel olles – lisasime Inforegister NOW! mobiilirakendusele otsingufunktsiooni. Nüüd saad äpiga lisaks ettevõtete jälgimisele vaid mõne sõrmevajutusega kiirelt ja mugavalt ülevaate huvipakkuva firma põhiandmetest ning finantsseisust. IR NOW! mobiilirakenduse abil leiad informatsiooni kõigi Eesti ettevõtete kohta, nagu ka arvutiga kasutamiseks loodud inforegister.ee keskkonnast.

Kuidas Inforegister NOW! mobiiliraInforegister NOW ettevotete otsimine liikvel olleskenduse abil ettevõtete taustainfot kontrollida?

 1. Lae Google Play keskkonnast alla IR NOW rakendus
 2. Logi sisse Mobiil-ID, Facebooki või oma inforegister.ee portaali kasutajakonto andmetega
 3. Alusta otsingut, et ettevõtete taustainfot kontrollida
 4. Lisa otsingus leitud firmad automaatsesse jälgimisse (seiresse)
 5. NOW! genereerib kaardid ja annab teada, kui jälgimises olevate firmade äritegevuses midagi olulist toimub (näiteks kui ettevõttel tekib maksuvõlg, vahetub juhatuse liige või algatatakse pankrotimenetlus)
 6. Jaga infot teiste otsustajatega, võta firma esindajaga ühendust, algata võlamenetlus või tee mõni muu vajalik samm

Kui oled senimaani kasutanud inforegister.ee seiret ja ettevõtteid seal jälgimisse lisatud, genereerib NOW! mobiilirakendus kaarte ja saadab teavitusi ka nende ettevõtete kohta. See tähendab, et kui sul on kontod omavahel seotud, võid ettevõtteid jälgimisse lisada nii mobiilirakenduse kui ka inforegister.ee portaali vahendusel – olenevalt sellest, millist seadet sul parasjagu mugavam kasutada on.

Mida tähendavad numbrid ja joonised IR NOW! mobiilirakenduses?

Kirjeldame näitena ühte NOW! genereeritud kaarti jälgimises olnud firma Myjack OÜ kohta.
Inforegister NOW kaardi lugemine

 1. Firma nimi, sündmuse aeg
 2. Sündmuse sisu
 3. Võlad kokku, sh maksuvõlad, võla muutus võrreldes kuu aja taguse seisuga
 4. Ettevõtte käive
 5. Ettevõtte bilanss
 6. Krediidiskoor (mida madalam Krediidiskoor, seda madalam on krediidirisk ja vastupidi), skoori muutus võrreldes kuu aja taguse seisuga, riski klass värvina
  (0,00…0,31 I riskiklass – madal Krediidiskoor;
  0,32…0,41 II riskiklass – alla keskmise Krediidiskoor;
  0,42…0,52 III riskiklass – keskmine Krediidiskoor;
  0,53…0,73 IV riskiklass – üle keskmise Krediidiskoor;
  0,74…1,00 V riskiklass – kõrge Krediidiskoor)
 7. Firma põhiandmed
 8. Tegevused: helista, kirjuta, jaga
 9. Lisainfo võimalus

Antud kaardil on lisainfo alt võimalik näha juhatuse liikme seoseid teiste ettevõtetega ja võla ajalugu. Uue juhatuse liikme palju seoseid ka teiste võlgades olevate ettevõtetega  annab märku, et tõenäoliselt on tegemist ettevõtete likvideerijaga. Sellise sisuga NOW! kaart on selge märguanne, et ettevõte võib varsti tegevuse lõpetada ja seega nõuab kliendilt/koostööpartnerilt kiiret tegutsemist.

Lae alla mobiilirakendus ettevõtete taustainfo kontrollimiseks juba täna

Kuna NOW! rakendus on praegu veel täiendamisel, on 2017. aasta lõpuni kõigil huviliselt võimalik rakendust tasuta proovida.
Lae äpp alla Google Play Store’ist.

Loe ka sellest, kuidas NOW! rakendust kasutada nii müügis, krediidihalduses kui ka firma juhtimisel: „Inforegister NOW! – mobiilirakendus klientide ja partnerite äritegevuse jälgimiseks”.

Teksti autor on Tuuli Vahtra.

FacebookLinkedInTwitter

Loe järgmisena