Miks on Krediidiskoor parim oma rahade juhtimise vahend Eestis? (2. osa)

Krediidiskoor on Eestis ainuke teaduspõhine ja tõeliselt usaldusväärne krediidijuhtimise vahend, mida saad mugavalt kasutada just selles äri-, kliendihaldus- ja raamatupidamistarkvaras, millega oled harjunud töötama!

1. Krediidiskoori saad usaldada

Krediidiskoor on loodud oma ala ekspertide ja Eesti tippteadlastega koostöös. 15-aastane ekspertkogemus ja üle mitmesaja erineva tunnuse masinõppe meetodil loodud mudelis, tuvastavad ettevõtete maksejõuetuse tõenäosust järgneva 12 kuu jooksul täpsusega 99,5%.

➕ Krediidiskoor arvutab igapäevaselt kõigi Eesti ettevõtete krediidiriski pidevalt muutuvate andmete alusel.
➖ Traditsioonilised krediidiriski mudelid tuginevad aga andmetele, mis uuenevad keskmiselt üks kord aastas!

Seega ei suuda traditsioonilised krediidiriski hindamise mudelid reageerida nt aasta keskel toimuvatele muutustele. Krediidiskoor töötleb aga kõiki ettevõttega seotud andmekomplekte iga päev, mistõttu suudab reageerida ja teavitada kasutajat otsekohe:

Kontrolli kliendi maksejõulisust

Saad kontrollida uute klientide maksejõulisust reaalajas – müügi hetkel või peale müüki, kui selleks on kohene vajadus

24/7 krediidiriskiga kursis

Oled igapäevaselt ja automaatselt informeeritud, kui tõuseb kliendi krediidirisk.

Ülevaade kogu kliendibaasi krediidiriskist

Saad vaid mõne sekundiga hinnata kogu kliendibaasi krediidiriski ka väga suurte baaside korral.

➖ Tavaline taustakontroll on ajakulukas käsitöö alates erinevatest allikatest info kogumisest kuni selle analüüsimiseni.
➕ Intelligentse Krediidiskoori poolt saab see töö automaatselt tehtud ja on mugavalt reaalajas kasutatav otse äriprotsesside keskel.

Loe täpsemalt Krediidiskoori toimimisest ja sisendandmetest ning vaata näiteid artikli lõpuosas.

2. Kuidas saaksid Krediidiskoori kasutada?

KASUTAJA, kui Sinu äri-, kliendihaldus- või muus ärianalüüsitarkvaras ei ole veel Inforegistri Krediidiskoori, siis võta meiega ühendust ja me töötame koos Sinu tarkvarapakkujaga, et Krediidiskoor jõuaks Sinu äritegevuse südamesse. Lisainfot Inforegistri teenuste kohta tarkvarades vaata siit.

TARKVARAARENDAJA, võta Inforegistri Krediidiskoor oma tarkvaras kasutusele, et saaksid pakkuda oma kliendile võimalust kiiremini ja tõhusamalt töötada – võta meiega ühendust ja töötame koos Sinuga, et Krediidiskoori kasutusvõimalused kasutajateni viia.

3. Sinu täpne, kiire ja intelligentne abiline

Krediidiriski hinnangu andmist saab Krediidiskoori abil selliselt automatiseerida, et kogu ettevõttel on iga tööpäeva hommikuks juba tehtud kogu kliendibaasi krediidikontroll ning müük teab igal päeval väga täpselt, milline on iga kliendi maksejõulisus.

“Täpne ja intelligentne krediidijuhtimine iga päev. Seal, kus kõige enam vaja.”

Krediidiskoor kasutab ettevõtete kohta teadaolevat informatsiooni, mis ulatub ajas tagasi kuni 1,5 aastat ning kombineerib seda igapäevaselt muutuvate uute andmetega (näiteks võlgade info ja juhatuse liikmete seosed). Sisendandmetena kasutab Krediidiskoor andmekomplekte:

Inforegistri Krediidiskoori sisendandmed

Selliselt prognoosib Krediidiskoor ettevõtete maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust järgneva 12 kuu jooksul. Krediidiskoori poolt arvutatud väärtus ehk skoor väljendab seega maksimaalset tõenäosust, et mudeli poolt hinnatav ettevõte jätab täitmata oma kohustused võlausaldaja ees.

Krediidiskoori tööpõhimõte on väga lihtne:

Mudel arvutab skooriMudel arvutab skoori

Skoorid jagunevad riskiklassidesseSkoorid jagunevad riskiklassidesse

Riskiklassid aitavad teha otsuseidRiskiklassid aitavad teha krediidiotsuseid

Krediidiskoori mudeli poolt arvutatud skoorid jäävad alati vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski. Krediidiotsuste lihtsustamiseks ja kiiremaks tegutsemiseks on skoor jaotatud 5-de riskiklassi. Riskiklassipõhised käitumisjuhised aitavad teha paremaid otsuseid müügihetkel ja peale maksetähtaega, kui arve on tasumata.

Krediidiskoori riskiklassid ja krediidisoovitused

Krediidiskoori mudel on välja töötatud koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega. Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme, suudavad tuvastada peidetud seoseid ja teha nende põhjal prognoose.

4. Kuidas Krediidiskoor tegelikult prognoosib?

Vaatame 3 näidet 2017. aastast, mis demonstreerivad Krediidiskoori toimimist probleemsete ettevõtetega, kellel juba on kohustuste täitmisega probleeme või on juba pankrotti läinud.

Norest Interior OÜ

Kõrvalt graafikult on näha, et Norest Interior OÜ on olnud kõrge skooriga ja pankroti äärel juba väga pikka aega ning pankroti väljakuulutamine oli ainult vormistamise küsimus. Tegemist oli maksejõuetu ettevõttega.

Krediidiskoori näide - Norest Interior OÜ

Haapsalu Disain OÜ

Haapsalu Disain OÜ pankrotiavaldus esitati 15.11.2017, kuid Krediidiskoor on juba 2 kuud varem tõusnud kõige kõrgemale tasemele. Kuigi pankrotti ei ole veel välja kuulutatud, on ilmselgelt tegemist maksejõuetu ettevõttega.

Krediidiskoori näide - Haapsalu Disain OÜ

Betonmaister OÜ

Graafikult on näha , et Betonmaister OÜ skoor  1, mis tähendab, et ettevõte on täielikult maksevõimetu. Kuigi Betonmaister OÜ pankrotti pole veel välja kuulutatud, hoiatab krediidiskoor juba pikalt ette selle ettevõtte maksevõimetuse eest.

Krediidiskoori näide - Betonmaister OÜ

* Graafikute info pärineb Inforegistri krediidiraportist. Krediidiraport on nähtav Inforegistri lepingulistele klientidele ja Inforegistri prooviperioodi kasutajatele.

Näidetest joonistub selgelt, et Krediidiskoori abiga saavad ettevõtted hõlpsalt hinnata uute klientide krediidiriski ning hoida silma peal oma pikaajaliste klientide maksejõulisusel. See aitab teha väga kiireid ja tarku otsuseid – kas ja millistel tingimustel anda kliendile krediiti. Iga kliendi hindamisel lähtutakse ühesugusest metoodikast, mis ei ole mõjutatud subjektiivsetest hinnangutest.

Krediidiskoori kohta loe lähemalt siit: Inforegistri lahendused – Krediidiskoor.
Vaata ka ka artikli esimest osa: „Miks Krediidiskoor on Parim Krediidijuhtimise vahend Eestis (1. osa)”

Artikli esialgne autor on Mario Lõhmus. 

Loetud info oli kasulik? Jaga seda ka teistega!

FacebookLinkedInTwitter

Loe järgmisena