Nutikas veebilehitseja lisa – tasuta taustakontrolli tööriist igaühele!

Äri tegemine, eriti internetis, on muutunud järjest levinumaks ja lihtsamaks, kuid seda enam ei tohiks me oma oste pimesi teha. Netiäri peamiseks ohuks tavatarbijale on müüja suhteline anonüümsus – kes on tegelikult selle laheda veebilehe ja superpakkumiste taga? On keeruline kaitsta oma õigusi, kui teine pool on peidus ja võibolla ei vastagi.

Eestis luuakse igal kuul umbes 2000 uut ettevõtet. Osad on uued, loodetavasti tõusvad tähed, kuid samas on neid, kes on näiteks oma varasema probleemse ettevõtte, kui tülika „keha”, koos võlgadega maha jätnud ja alustavad jälle näiliselt puhta lehena, kuid tegelikult jätkavad sama käekirjaga.

Äriettevõtted on kaitstud, neile on juba pikka aega kasutada tööriist – portaal www.inforegister.ee, mille abil eristada ausaid ettevõtjaid ebaausatest, sest seal on välja toodud ettevõttega seotud isikud ja ettevõtted. Tavatarbija jaoks aga midagi analoogset Eesti turul ei leidunud, tema pidi lootma oma õnnele. Aga enam mitte!

Veebilehitseja lisa taustainfo kontrollimiseks

Just e-poest ostvate tavatarbijate jaoks oleme loonud lahenduse, et nad saaksid lihtsalt ja turvaliselt oste sooritada. See on rakendus, millega saab veebilehelt lahkumata kontrollida lehe taga oleva (Eesti) ettevõtte finantsolukorda ja tausta. Lae rakendus alla Chorme’i veebipoest.

Meie moto on, et usalda, aga kontrolli!“ ning soovitame seda teha ka tarbijatel! 

Rakendus on tasuta ja selle põhimõte on väga lihtne – allalaadimisel ilmub brauseri paremasse nurka inforegistri ikoon: kui see on roheline, tähendab, et ettevõtte finantsseis on tugev. Punane märgis aga annab märku võimalikust ohukohast. Soovi korral on võimalik liikuda inforegister.ee lehele, et tutvuda lähemalt selle ettevõtte tausta, juhatuse liikmete ja makstud maksude infoga.

Google Chrome’i jaoks loodud inforegister.ee veebisirvija lisa kaudu saab tarbija koheselt näha, millise firma veebilehel ta on ja kui usaldusväärne on see ettevõte – laiendus toob välja veebilehe omaniku taustainfo ning viimased tema tegevusega seonduvad sündmused (viimast juhul kui ettevõte on inforegister.ee lehel seiresse ehk automaatsesse jälgimisse lisatud).*

Ikoonile klikkides näeb ära veebipoega seotud ettevõtte juriidilise nime, maineskoori ja märgised.

Kui liikuda edasi inforegister.ee lehele, siis on tarbijale tasuta nähtav ettevõtte üldinfo, sh kes on juhatuse liikmed ja kui suured on tasutud maksud.

Näited

Inforegistri laienduse kasutamine Bauhofi kodulehel

Inforegistri laiendus - näide 2

Inforegistri laienduse kasutamine Elisa lehel (ettevõte on seiresse lisatud)

Inforegistri laiendus - näide 1

Ostle veebis turvaliselt ja lae endale Inforegister.ee veebilaiendus siit (rakenduse lisamiseks oma veebibrauserisse kliki Google Chrome’i veebipoes „LISA CHROME’I”).

* Inforegister.ee portaal ja veebilaiendus kajastavad andmeid Eestis registreeritud ettevõtete kohta, mis on peamiselt saadud Eesti riigi avalikest registritest.

FacebookLinkedInTwitter

Loe järgmisena