Valtmäega seotud ettevõtted ja nende võlgnevused ehk miks talle ärikeeld panna tuleks

Tuntud tankist (viimased omandatud ettevõtted: Levaleks Grupp OÜ, Kevern OÜ ja Soloteks Trans OÜ) ja riigilt hüvitisi väljapetnud skeemitaja mõisteti kolmeks aastaks vangi.

Valtmäe nimi on tuttav nii Inforegister.ee-le kui ka võlahaldusega tegelevale Kreedixile tuttav nimi ning meie seisukoht on, et Erik Valtmäe on isik, kellele tuleks rakendada ärikeeld. Praegu on võimalik ärikeeldu peale panna pankrotimenetluse kaudu, kuid pankrotimenetluste raugemiste tõttu niikaugele ei jõuta.

Tänavu 1. märtsi seisuga oli temaga seotud ettevõtete koguvõla maht 755 250 eurot, kustutatud ettevõtete maksuvõlad ulatusid 252 480,74 euroni.

Kui Äripäev küsis Valtmäelt, miks ta on võtnud oma nimele suure hulga võlgades firmasid, tuli vastus: „Mulle kui eraisikule ei kuulu mitte ühtegi firmat. Seega teie väide, nagu mulle kuuluks palju võlgades firmasid, on veidi eksitav.”

Valtmäele kui eraisikule ei kuulugi ühtegi ettevõtet, kuid Eesti äriseaduse järgi eksisteerib kaks erinevat isikut – juriidiline ning füüsiline isik ning E. Valtmäe nimel on väga palju võlgades ettevõtteid. Loe ka, kuidas riiki lüpsnud nupumehed kukuvad järjest vangi ja kuidas algselt kommentaaridest keeldunud skeemitaja Erik Valtmäe annab hiljem Äripäevale aru.

Vaata kõiki andmeid Inforegister.ee keskkonnast: Erik Valtmäe.

FacebookLinkedInTwitter

Loe järgmisena